Przyszłość popularnego centrum handlowego z Sadyby zależy od decyzji Rady Warszawy w sprawie zawarcia nowej wieloletniej umowy dzierżawy lub jej przedłużenie. Termin nagli, a mimo to nie ma nawet projektu uchwały. Dlaczego?
Jajka są symbolem nowego życia. Od kilku lat regularnie pojawiają się w gnieździe umieszczonym na kominie elektrociepłowni Siekierki, ale nigdy nowego życia nie przynoszą. Co się dzieje? Czy ten rok coś zmieni?
Trzeci rok z rzędu francuskie bistro z Sadyby będzie na Wielkanoc promować słodką francuską tradycję. O umówionej godzinie dzieci ruszą na polowanie – w trawie będą musiały znaleźć ukryte przed nimi kilkaset czekoladowych jajeczek.
Z 28 projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na Sadybie, do fazy głosowania przeszła tylko połowa.
Przypadkowo weszliśmy w posiadanie niezwykłego dokumentu sprzed 100 lat. Raport z badań naukowców Uniwersytetu Warszawskiego pozwala z większym dystansem spojrzeć na to, co dziś dzieje się z Jeziorkiem Czerniakowskim.
Fundacja Edwarda Dwurnika przedstawia trzy filmy dokumentalne o słynnym malarzu z Sadyby oraz wernisaż wystawy.
Deweloper może bezkarnie wyciąć wszystkie drzewa na swojej działce, jeśli mieszkańcy nie wezwą natychmiast urzędników na plac budowy. Jak realne jest to zagrożenie widać na przykładzie budowy osiedla na granicy Mokotowa i Wilanowa.
Augustówka w przebudowie. Wcześniej przez kilka miesięcy przejazd utrudniała budowa ronda przy ul. Zawodzie. Teraz budowa sieci ciepłowniczej.
Brytyjski serial z Netflixa okazuje się mieć swój odpowiednik z Francji. Nakręcony kilka lat temu film poleca do obejrzenia reżyser Rafael Lewandowski
Największą atrakcją festiwalu Otwarte Ogrody na warszawskiej Sadybie jest zwiedzanie ogrodów wyróżnionych w sąsiedzkim konkursie. Na co dzień niedostępne, w ten jeden weekend roku, co kilka lat, otwierają się dla okolicznych mieszkańców i dla osób zupełnie nieznajomych. Jak poinformowali organizatorzy tegorocznego festiwalu, najbliższa okazja nadarzy się w czerwcu. A już za dwa tygodnie minie termin zgłoszeń.